Article archive

DediChat

13/12/2010 23:19
Get your own Chat Box! Go Large!

Kah po shkon “Shpija e Kosovës”?

01/06/2010 12:02
  Fadil Maloku /sociolog Në RTV-21, muajin e kaluar kishte filluar një përpjekje për një reality show, që për mendimin tonë si ide ishte e re dhe ndoshta edhe e pritur, shkaku i kohës dhe dëshmisë për zhvillimet teknologjike që e kanë kapluar edhe shoqërinë tonë. Shikuar me një dioptri...

Intervista Me V.I.P - Kliko Këtu -

24/03/2010 08:20
Dafina dhe Krenari tregojnë sekretet e lidhjes së tyre Prej muajsh janë në lidhje dashurie. Në vitin që lamë pas ishin një nga çiftet me të përfolur nëpër media. Edhe pse nuk kanë pranuar të flasin hapur për lidhjen e tyre, ata në çdo vend dhe kudo janë parë së bashku. Këngëtarja më atraktive...

Lifestyle - Për Më Shumë - Kliko Këtu -

26/01/2010 01:29
  Rrezitja forcon epshin mashkullor Një studim i rri ka treguar se rrezitja forcon libidon (epshin) mashkullore, sepse me rritjen e nivelit të vitaminës D (si rezultat i rrezitjes) rritet edhe niveli i testosteronit në gjakun e mashkullit. Shkencëtarët austriakë nga Fakulteti i Mjekësisë në...

Kliko Këtu Për Poezi

01/01/2010 00:00
Hajde per hajr,per hajr ne darsem po duka me te ardhe dhe nese mbiemrin ia nderron ishalla experte nuk ja bone. Ti Me Je Si Rrot Traktori Prekolicen Kush Ta Mori, E Prej Lloqit Kush Te Nxori, Pom Doket Ka Zon Me Tu Blloku MOTORI : Hajde Tash Dirdhe Prekolicen Tash Deshe Traktorin Se Po Du Me Ta...

Omega-3 kundër verbimit

30/10/2009 14:10
Konsumimi i rregullt dhe i rritur i peshkut dhe tabletave të pasura me acide yndyrore omega 3 ul rrezikun e verbimit, bën të ditur një studim i fundit amerikan.   Në hulumtim kanë marrë pjesë më shumë se 1800 persona të eksperimentuar gjatë një periudhe 12 vjeçare. Sipas hulumtuesve, shkaku...

Ushtrime të shkurta kundër sheqerit

30/10/2009 14:07
Ekspertët kanë zbuluar se ushtrimet e rregullta dhe intensive, të cilat zgjatin vetëm tre minuta, mund ta përforcojnë në masë të madhe metabolizmin. Shkencëtarët nga Universiteti skocez “Heriot-Watt” në Edinburgh besojnë se nëse të gjithë njerëzit ushtrojnë disa ditë në këtë mënyrë, atëherë mund...

Fotogaleri

04/10/2009 11:03
Foto Interesante Dita e Balonave me ajer Steiner e shemb simbolikisht ndarjen e Gjermanise Muri i ambasadorit Lojrat Olimpike 2016 Do jete Rio de Janeiro, vendi organizator Ja cfare bejne ushtaret e Forcave te Armatosura koreano-jugore Arte marciale Pasojat e termetit Indonezia, toke e...

Qka Eshtë Partneri

22/09/2009 06:20
Cka don te thot fjala "Partner" dhe si ta perfitoni ate   Ndoshta plotesim i kohes se lire apo kapje per dore apo ndoshta dhe puthje. Fjala partner fshehen shume nenkuptime. Para se gjithash duhet te fillohet me faktin qe duhet te ndjeheni te lumtur dhe te dashuruar. Ekzistojne shume gjera...

Si ta largoni nga jeta e juaj eks partnerin

22/09/2009 06:19
Jeni ndarë dhe keni mbetur të humbur. Ndjeni nevoj që ta lutni eks partnerin që të ju kthehet. Jeni të gatshëm të bëni gjithqka. Mirëpo të duket se nuk vlen cka edhe të bësh. Ajo do të thotë se ka mbet vetëm një gjë qka mund të bësh: Ta harrosh!! Mirëpo ajo nuk është edhe aq lehtë, mirëpo...
Items: 1 - 10 of 13
1 | 2 >>